Aşılama sonrası gebelik belirtileri

A
Tedavi sonucu çocuk sahibi olamayan, fakat tüplerinin açık olduğu, yumurtalıklarının düzgün çalıştığı ve eşinde yeterli sperm sayısı bulunduğu tespit edilen kadınlarda, " aşılama yöntemi " uygulanabilir.
» 22 Haziran 2012 Cuma 00:25

Uzun yıllardır evli olan fakat bir türlü bebek sahibi olamayan çiftlerde uygulanan aşılama yöntemi, temelde erkekten alınan spermlerin kadının rahmine yerleştirilmesine dayanıyor.

Bebek sahibi olamayan çiftlerde önce erkeğin sperm analizi yapılıyor ve sonrasında kadının rahmini ilgilendiren hormonların tetkiki ve sonrasında rahim filmi incelemesiyle devam ediyor.  Özellikle bir yıl boyunca korunmasız şekilde birlikte olan fakat belirlenemeyen sebeplerle çocuk sahibi olamamış çiftler için ilk önce tercih edilen aşılama yöntemi, son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı.Bu yazımızda da siz değerli okurlarımızla aşılama sonrası gebelik belirtileri hakkında bilgiler paylaşacağız. Fakat bu belirtilerin tamamı, aşılama yönteminin tuttuğu anlamına gelmemektedir, sadece aşılama sonrası gebelik belirtileridir diyebiliriz. Kesin sonucu ortalama 15 gün sonra doktorunuza gittiğinizde yapılan tetkikler doğrultusunda öğrenebilirsiniz.


Aşılama sonrasında göğüslerinizde büyüme ve ağrı durumları olabilir. Bununla birlikte göğüs uçlarınızda belirginleşmeler meydana gelebilir. Bu durumlarda tahrişi önlemek için göğüs ucu koruması kullanabilirsiniz.

Alt karında şişkinlik de gözlenebilir fakat bu doğrudan gebe kaldığınız anlamına gelmeyebilir. Bu şişkinlik yinede hamilelik izlenimi yaratacaktır.

Vajinal sıvı olarak açık sarı ile beyaz arasında bir renk tonunda sıvı akması da aşılamanın tutması konusunda fikir verecektir.

Bununla birlikte aşılama yönteminin tutmasını istiyorsanız kesinlikle enfeksiyon kapmaktan uzak durmanız ve bolca dinlenmeniz gerekmektedir.

Etiketler :

Aşılama

,

Aşılama Sonrası Gebelik

,

Aşılama Yöntemleri

Okuyucu YorumlarıToplam 2 yorum eklendi
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...
 • Görünecek isim BURCU (DENIZLI)
  Görünecek isim BURCU (DENIZLI) diyor ki :
  umut diyor ki :
  bende asılama yaptırdım yarım test yapıcam ama hiç umudum yok tamamen sitrese dayalı hiç bi problem yok ama olmuyo nasip diyelim inş bir gün hepimize nasip olur bu mutluluk
  Cevap yaz 23 Eylül 2012 Pazar 13:59 tarihinde
 • ayça
  ayça diyor ki :
  Arkadaşımın kardeşi tam umutlarını kaybetmişken 10 yıl sonra hamile kaldı , darısı diğer hanımların başına...
  Cevap yaz 08 Aralık 2010 Çarşamba 16:38 tarihinde

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler