Çift Yumurta İkizi

 Çift yumurta ikizleri birbirinden bağımsız ve ayrı özelliklere sahip olan fakat aynı zamanda oluşan bebeklerdir. Görünümleri, karakterleri ve zeka seviyeleri birbirinden farklıdır. Çift yumurta ikizlerinin doğum oranı tek yumurta ikizlerine göre daha yüksektir.
» 17 Haziran 2012 Pazar 18:05

 Çift yumurta ikizlerinin oluşum nedeni, iki ayrı yumurtanın iki ayrı sperm tarafından aynı anda döllenmesidir. Ayrı cinsiyetlerde, ayrı fiziksel özelliklere sahip ve ayrı karakter özelliklerinde olurlar. Birlikte doğdukları halde birbirlerinden farklı olan iki bebek olarak dünyaya gelirler.


Çift yumurta ikizlerinin aslında ayrı zamanlarda dünyaya gelmiş iki kardeşten farkı yoktur. Kan grupları, fiziksel özellikleri, genetik yapıları ve diğer her şey ayrı zamanda doğmuş kardeşlerinki gibidir. Fakat onlar birlikte dünyaya gelmiş olan kardeşlerdir.


Çift yumurta ikizlerine hamile olan kadınların kontrollerini iyi takip etmeleri gerekmektedir. Çünkü ikiz hamileliklerinde genellikle yapısal ve ya hamilelikle birlikte oluşabilen birçok risk mevcuttur. Anne adayında hamileliğe bağlı tansiyon ve şeker çıkabilmekte ve bebekler için düşük riski gündeme gelebilmektedir.


Çift yumurta gebelikleri doktor tarafından sık kontrol edilir. Bebeklerin erken doğması, düşük olma ihtimali ve düşük ağırlıklara sahip bebekler gibi riskleri önceden teşhis edebilmek için sürekli ultroson ile kontrol yapılır.

Etiketler :

Çift Yumurta Ikizi Nedir?

,

Çift Yumurta Ikizine Hamile Olmak

,

Çift Yumurta Ikizlerinin Özellikleri

Okuyucu YorumlarıHenüz yorum yapılmamış.
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler