Tek Yumurta İkizi

T
 Tek yumurta ikizleri gerçek ikizler olarak adlandırılır. Çünkü tek yumurtanın kendi içinde ikiye bölünmesi ile oluşur. İkiye bölünme döllenme olduktan sonraki süreç içinde 2 ile 17 gün arasında gerçekleşir. Eğer bölünme 13-15 gün sonra gerçekleşir ise ikizlerin yapışık olarak dünyaya gelme riskleri vardır.
» 17 Haziran 2012 Pazar 17:45

 Tek yumurta ikizleri bir kişinin iki özdeş kopyası gibidir. Görünüm, karakter, davranışlar ve düşünceler bile birbirine çok yakındır. Kan grupları aynı olan tek yumurta ikizlerinin parmak izleri de birbirine çok benzer.
Tek yumurta ikizlerinin tepkileri de birbirine çok yakındır. Aslında tek bir insanmış gibi hareket etme eğilimindedirler. Hatta henüz açıklanamayan bir sebeple aynı anda baş ağrısı çektikleri ve birbirleri ile paralel rahatsızlıklar hissettikleri tespit edilmiştir. Tek yumurta ikizlerinin zeka seviyesi de çoğunlukla aynı oranda çıkar.


Tek yumurta ikizlerine hamile olmak, çok iyi kontrol gerektiren bir durumdur. Çünkü ikiz bebeklerde bir çok risk vardır. Erken doğum, düşük kilo ağırlığı, gebelik kaybı gibi. Bu yüzden hamilelik süreci içerisinde ikiz bebeklerin ve annenin kontrolleri çok sık yapılır.


Tek yumurta ikizlerinin hayatları boyunca birbirine çok yakın seçimler yaptığı ve birlikte olmasalar bile genellikle yetenekleri, hobileri ve hatta yetişkinlik çağında verdikleri kararlar bile birbirine şaşırtıcı derecede yakındır.

Etiketler :

Tek Yumurta Ikizi Nedir?

,

Tek Yumurta Ikizinin Özellikleri

,

Tek Yumurta Ikizleri Nasıl Oluşur

Okuyucu YorumlarıToplam 2 yorum eklendi
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...
 • berin doğan
  berin doğan diyor ki :
  merhaba sibel sezgin nasılsın iyimisin
  Cevap yaz 13 Mayıs 2011 Cuma 15:26 tarihinde
 • sibel sezgin
  sibel sezgin diyor ki :
  çokksüper
  Cevap yaz 30 Nisan 2011 Cumartesi 11:28 tarihinde

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler