Brezilya Fönü Yani Kalıcı Fön Nasıl Yapılır?

B
 Son günlerde herkesin dilinde aynı sözler; Brezilya fönünü duydunuz mu? Yaptırdınız mı? Zararı var mı? Ünlülerin tercih ettiği söylenen brezilya fönü, özellikle iklim gereği nemli bir bölge olan Brezilya’da şans eseri bulunmuş. Bakım için saçlara uygulanan keratinin ısı ile bir araya geldiğinde saçları düz ve parlak bir şekle getirdiği ve uzun süre de böyle kalmasını sağladığı ortaya çıkmış.
» 28 Şubat 2011 Pazartesi 14:27

 Kalıcı fön de denen uygulamada kuaför saçı özel bir şampuanla yıkıyor. Daha sonra kuruttuğu saça, özel sprey ve jel ile keratin uyguluyor. Ve saçlar kurutulup, presleniyor. 2 ya da 3 gün sonra sülfatsız şampuanla yıkanıp, tekrar presleniyor. Saçın durumuna göre 3 ya da 6 ay süreyle saçlar düz ve parlak görünüyor.
Uzmanların söylediğine göre bu uygulamanın saça zararı yok, yararı var. Kırılan, yıpranan ve matlaşan saçlar keratin ile sağlığına kavuşuyor. Üstelik bu uygulamadan sonra saçların föne ihtiyacı olmamasından dolayı ısıya ve ya farklı bir uygulamaya maruz kalmayan saç dinleniyor.
Özellikle kuaföre gitmeye vakti olmayan bir çok kadının tercih ettiği bu uygulama, günlük hayata pratiklik katıyor. Kalıcı fönün yapıldığı saça boya işlemi rahatlıkla uygulanabiliyor ve hiçbir ekstra zararı olmuyor.

Etiketler :

Brezilya Fönü Yani Kalıcı Fön Nasıl Yapılır?

,

Kalıcı Fön Nedir

,

Kalıcı Fönün Zararları

Okuyucu YorumlarıHenüz yorum yapılmamış.
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler