Japon Diyeti İle İncecik Olun

J
Sizde hiç kilo almadan uzun yıllar yaşayan Japonların sırrını merak ediyorsanız,doğru yerdesiniz.Bilim adamlarıda Japonların bu durumunu incelemişler ve bakın ortaya neler çıkmış.
» 25 Nisan 2012 Çarşamba 00:40

 

-Japonlar yavaş ve küçük porsiyonlarda yemek tüketiyorlarmış.Yavaş yemek beyninizde tokluk hissi uyandıracak ve az yiyeceksiniz.Çikolata,cips ve abur cubur yerine taze meyve ve sebze tüketin.Kısacası gözlerinizle yiyin.
-Japon diyetinde pirinç çok önemli bir yer tutuyor.Bir kişi günde 6 kereden fazla pirinç tüketebilir.Yağ oranı düşük,kompleks karbonhidrata sahip pirinç,kalbe yararlı yağlar içerir.Ancak bir şartı var.Japonya`da sadece haşlanarak yenir ve yağ eklenmez.
-Japon kadınları haşlanmış karışık sebzeler yemeyi çok severler.Bir öğünde 4-5 farklı sebze yemeği servis edilir.Sabah kahvaltısında salata yemek veya çorba içmek onlar için çok normaldir.
-Balık Japonlar`ın temel yiyeceğidir.Özellikle somon,sardalya,uskumru ve ringa balığı gibi yağlı balıklar çok fazla Omega 3 içerir.Japonlar kırmızı eti çok az tüketirler ve böylelikle kırmızı etin sebep olduğu hastalıklardan korunmuş olurlar.
-Japon yemeklerinde soya çok fazla kullanılır.Soya mayalanmış çorba olarak ta tüketilir.
-Japonlar tatlı olarak,mevsim meyvelerinin karışımını tercih ederler.Dondurma ve kek gibi tatlıları tükettikten sonra ise mutlaka bir bardak yeşil çay içerler.Sadece bir kaç düzenleme ile Japon diyetini uygulayarak daha ince bir görüntüye ve sağlıklı bir hayata merhaba diyebilirsiniz.
 
 
 

 

Etiketler :

Japon Diyeti ile Incecik Olun

,

Japon Diyeti Nedir?

,

Japon Kadınları Nasıl Zayıf Kalıyor?

,

Japonlar Nasıl Beslenir?

Okuyucu YorumlarıHenüz yorum yapılmamış.
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler