Parfüm Kullanımı İle İlgili Tavsiyeler

P
Parfüm kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Parfümün kalıcılığı nasıl arttırılır? Bütün bu soruların cevapları bu yazıda....
» 03 Aralık 2012 Pazartesi 16:11

-Parfüm kullanan kişinin saçı kısa veya toplu ise parfümü boyun bölgesine sıkması daha iyi sonuç verir. İş görüşmesine gidiliyorsa, omuz bölgesine sıkılmalıdır. Yaz aylarında ise 20 ile 40 yaş arasındaki bayanların parfümü bel bölgelerine sıkması parfümün kalıcılığını arttırır. 

-Kış aylarında kapalı giyinildiği için parfümü kazakların üzerine veya boyun bölgesine sıkmak etkili olacaktır. Parfümü bayanların kolun iç bölgesine, erkeklerin ise kolun üst bölgesine sıkmaları iyi sonuç verir. 

-Duştan çıktıntan sonra temiz tene uygulanan parfüm kalıcılığını tüm gün korur. Kişi tenine uygun bir parfüm kullanmıyorsa, ten bunu atmak için fonksiyonlarını hızlandırır ve kısa sürede koku uçar. Bu sebeple teninize uygun bir koku seçmelisiniz.

-Baharatlı ve odunsu kokular esmer tenli kişilerde daha uzun süre kaılıcı olur. Beyaz tenlilerde ise vanilya, çiçek kokuları ve fresh kokular daha uzun süre etkilidir. Kokuyu kullanırken terleme oranı çok önemlidir. Çok fazla terleyen kişide parfüm kokusu uzun süre etkili olmaz. Bu kişilerin gün içerisinde mutlaka parfümlerini tazelemeleri gerekir. 

-Kişinin alerjisi yoksa, parfümünü direk ten üzerine sürebilir. Veya havaya sıkılıp, kokunun içinden geçilir. Böylece saça komple inen parfüm zerrecikleri daha geniş alana yayılacağı için iyi sonuç verir. Parfümünüzü 25 cm uzaklıktan sıkmalısınız. Parfümünüzü günde en fazla iki defa yenilemelisiniz. Aşırı parfüm kullanmak baş ağrısı ve rahatsızlık hissi verebilir. 

Etiketler :

Parfüm

,

parfüm kalıcılığı nasıl arttırılır?

,

Parfüm Kullanımı

Okuyucu YorumlarıHenüz yorum yapılmamış.
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler