Fön Çekmenin Püf Noktaları

F
Bazı kadınlar kurur kurumaz muhteşem görünen saçlara sahiptirler. Bazıları ise bu görüntüyü elde etmek için profesyonel bir kuaförden yardım almak zorundadır. Ancak evde kendi kendinize biraz pratik ve birazda sabırla fön çekebilirsiniz. İşte fön çekmenin püfleri;
» 29 Ekim 2012 Pazartesi 22:01

 

-Öncelikle geniş dişli bir tarağa, el aynasına, saç şekillendirici ürünlere, başlıklı bir fön makinesine, yuvarlak bir fırçaya ve saçlarınızı tutturmak için 6 adet saç tokasına ihtiyacınız var.

-Bir havlu ile saçlarınızdaki fazla nemi yavaşça almalısınız. Sertçe kurulamak, elektriklenmeye neden olabilir.

-Cansız saçlarınızın yapışmasını önlemek için, saç köklerine fönden önce hacim verici spreyi uygulamalısınız. Saçlarınız dalgalı ise ayrıca saç serumu da kullanmanız gerekebilir.

-Başınızı öne eğerek saç köklerini hedef alıp, bu şekilde kurutmalısınız.

-Öncelikle saçlarınızı bir kulağınızdan diğerine enine iki farklı tutama ayırarak işe başlayın. Her iki tutamı da sarın ve toka ile tutturun.

-Saçınızın arkasında yukarıdan aşağıya doğru üç farklı tutam oluşturun. En alttaki tutam hariç diğerlerini toka ile tutturun.

-Alt arka tutamlardan başlayın ve arka tarafı bitirdikten sonra ön tutamları sarın. Fön makinenizi sıcak havanın saçlarınızın yüzeyine değmesine izin verecek şekilde tutun.

-Nemli kalmış veya şekle girmemiş bir yer olup olmadığını kontrol edin. Eğer kalmış ise saçınızı açmadan önce fırçaya sarıp, saçınızı kurutma işlemini tekrar edin.

-Fön çekerken doğal kıllardan oluşan bir fırça seçmeniz, saçlarınızın zarar görmesini önler ve saçın parlaklığını arttırır.

-Fönünüzün uzun süre dayanması için, saç köklerini kaldırıcı veya yükseltici bir ürün kullanmalısınız. Böylece saçlarınızın yassılaşmasını önlemiş olursunuz.

- Ve en sonunda da saçlarınıza uygulayacağınız hafif miktarda saç spreyi, fönünüzün mükemmel parlaklıkta görünmesini sağlayacaktır. 

Etiketler :

evde fön çekme

,

evde fön nasıl çekilir?

,

Fön çekme önerileri

,

Fön çekmenin püf noktaları

Okuyucu YorumlarıHenüz yorum yapılmamış.
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler