Kadınların En Çok Tercih Ettiği Meslekler

K
 Kadınlar, genç kızlıktan yetişkinliğe geçişte meslek seçimini yapmaktadırlar. Kadınların seçtiği meslekler çok önemlidir. Çünkü bütün hayatları boyunca içeride ve dışarıda çalışmak maalesef kadınlar için yorucu bir süreçtir. Bu yüzden kadınların sevdikleri mesleği yapmaları daha uygundur.
» 10 Mart 2011 Perşembe 09:15

 Eski yıllarda kadınların çalışması pek mümkün olmadığı için ev içerisindeki düzenden sorumlu olurlardı. Ama şimdi ekonomik koşullar ve artık hemen hemen her meslek grubunda kadınların çalışma imkanı da olması ile birlikte kadınlar iş hayatının vazgeçilmez bir parçası oldular.
Ama kadınlar için meslek seçimi çok önemli. Çünkü hem ailenin sorumluluğunu taşımak, hem evin gereksinimlerini karşılamak hem de dışarıda gün boyu çalışmak kadınlar için çok yorucu bir süreçtir. Bu yüzden kadınların en çok tercih ettiği meslek öğretmenlik ve ya memurluktur.
Oysa ki yapıları gereği sosyal işlerde, düzenlemelerde ve faaliyet gerektiren organizasyonlarda kadınlar daha başarılı. Yöneticilik, yaratıcılık ve estetik duyguları daha yoğun. Bu yüzden moda, dizayn, sunum ve raporlamalarda kadınların tercih edilmesi daha uygun. Ama maalesef kadınlar sadece dışarıda çalışan, eve gelince bacaklarını uzatıp, yemeğin hazırlanmasını bekleyen şanslı varlıklar değil.

Etiketler :

Kadınlara Uygun Meslekler

,

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Meslekler

,

Kadınların Meslek Seçimi

Okuyucu YorumlarıHenüz yorum yapılmamış.
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler