Kansızlık için ne yemeli

K
Kana kırmızı rengi vermekte olan hemoglobin miktarı kanda azaldıkça anemi hastalığı gözlenmeye başlanacaktır. Halk arasında kansızlık olarak bilinen anemi; aslında atardamarlarda
» 07 Kasım 2010 Pazar 00:26

Kana kırmızı rengi vermekte olan hemoglobin miktarı kanda azaldıkça anemi hastalığı gözlenmeye başlanacaktır. Halk arasında kansızlık olarak bilinen anemi; aslında atardamarlarda bol oksjen ile birlikte açık kırmızı olarak taşınan Hemoglobin miktarının azlığıdır.

Bitkisel besinler başta olmak üzere bazı besinlerin tüketimi kansızlık için iyi gelmektedir. Bu açıdan tüketmeniz gereken bu besinler konusunda sizi bu yazımızda bilgilendireceğiz.Fakat şunu da belirtmek gerekiyor ki kansızlık sadece bir etkene bağlı olarak ortaya çıkmamaktadır. Tedavi edilebilen kansızlık problemleri olduğu gibi; kimi anemi durumları da sadece minimize edilebiliyor ve bireyin hayatı boyunca beraberinde götürdüğü bir hastalık oluyor.

Kansızlık için ne yenmeli sorusuna ise bireyin dünyaya gelmesinden önce annesinin demir tüketmesi gerekliliğini gündeme getirmemiz gerekiyor. Genellikle gebelik dönemindeki demir eksikliğinden dolayı çocuklarda anemi durumu gözlenebiliyor ve bu yüzden doktorlar anne adayına bol miktarda demir vitamini yazmayı tercih ediyor.

Kansızlığın temel sebebi demir olduğu için demir açısından zengin besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Ispanak ve kereviz karışımı kansızlık için mükemmel bir kür olacaktır. Fakat bu besin kürünü de aşırı miktarda tüketmemeniz gerekiyor, fazla miktarda tüketimde bu seferde vücutta fazladan demir depolanması gibi durumlar gözlenebilir.

Demir eksikliği probleminin tam çözümü için doktorunuza başvurmanızı ve ıspanak-kereviz kürü konusunda fikirlerini almanızı önermekteyiz...

Etiketler :

Kansızlık Için Ne Yapılabilir

,

Kansızlık Için Ne Yapmalı

,

Kansızlık Tedavisi

Okuyucu YorumlarıHenüz yorum yapılmamış.
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler