Karın ağrısına ne iyi gelir?

K
Karın ağrısına ne iyi gelir? Karın ağrısının sebepleri , Bir çok neden karın ağrısı çekmenize neden olabilir. Karın ağrısına ne iyi
» 19 Ağustos 2010 Perşembe 12:58

Karın ağrısına ne iyi gelir? Karın ağrısının sebepleri , Bir çok neden karın ağrısı çekmenize neden olabilir. Karın ağrısına ne iyi gelir uzmanlar neler anlatıyor.


Bir çok neden karın ağrısı çekmenize neden olabilir.

Karın ağrılarının çeşitli sebebleri vardır. Eğer ki sindirimsizlik  bağırsak bozukluğu , ayakları üşütme, gibi basit nedenlerden oluşan karın ağrılarını geçirmek için, evde yapılabilecek kolay tedavi şekilleri.Basit karın ağrıları için bitkisel öneriler.

Basit Karın Ağrıları için Bitkisel Tarifler :

*Bir miktar tatlı badem içi havanda dövülmek su­retiyle ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Özellikle bebeklerin ka­rın ağrısı için faydalı olur.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ve kü­çük bir parça limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağnlı durumlarda yu­dum yudum aç karnına kullanılır.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı benekli yılanyastığı katılıp sekiz saat beklendikten sonra, süzülerek, her Öğünden önce ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yu­dum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı san şebboy katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda günde üç çay kaşığı aralıklarla birer çay kaşığı olarak kullanılır. Daha büyük dozlarlarda kullanılması bitkinin zehirli olmasın­dan ötürü sakıncalıdır.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir litre suyun içine bir adet orta irilikte çam kozalağı ka­tılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda iyice dövülmüş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının ardından, süzülerek elde edilen anason posası alınıp üzerine yanm kahve fincanı yakılmış ve dövül­müş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten sonra, iyice karıştırılarak te­miz bir tülbentin arasına konulup karın bölgesinin üzerine bağlanır.
* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşı­ğı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun hali­ne getirildikten sonra yenilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşı­ğı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.
* Bir adet iri baş soğan mikser yardımıyla sıkıldıktan sonra elde edilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir çay kaşığı ka­tılarak içilir.
* Karnın üzerine iki kat havlu koyulup üzerinde kızgın ütü gezdirilir.

Etiketler :

Karın Ağrısı Nasıl Gecer

,

Karin Agrisina Ne Iyi Gelir

,

Karın Ağrısına Ne Iyi Gelir?

,

Karın Ağrısının Sebepleri

Okuyucu YorumlarıToplam 1 yorum eklendi
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...
  • mir kes
    mir kes diyor ki :
    hjkuıoıoyoup
    Cevap yaz 19 Şubat 2011 Cumartesi 17:19 tarihinde

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler