Göbek Eriten Yiyecekler

G
Giydiğiniz kıyafetlerde çıkıntılık yapan, sağa sola dönerken sizi rahatsız eden göbeğinizden kurtulmak istiyorsanız, göbeğinizin erimesine yardımcı olacak yiyecekleri günlük beslenmenize dâhil edin.
» 29 Nisan 2013 Pazartesi 21:22

 

-Elma birçok faydasının yanında göbek yağlarının daha çabuk erimesine katkıda bulunuyor. Brezilya’da yapılan bir araştırmada, diyet yapan iki gruptan her gün 3 elma yiyenlerin diğerlerine oranla daha çok miktarda göbek yağı yaktığı ortaya çıkmış.

-Karpuz kas kütlesi kaybetmeden yağlardan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca bel ve karın çevresinden bölgesel olarak incelmeyi sağlıyor.

-Domatesin içinde bulunan bir maddenin lipitlerin hücreler tarafından depolanmasını önlediği ortaya çıktı. Yağ asitlerinin kandaki serbest hali olan lipitler, hücreler tarafından depolanarak, kilo almaya ve kalp damar hastalıklarına sebep oluyor.

-Muz tatlı krizlerini bastıran sağlıklı bir atıştırma olmasının yanında bol miktarda pektin içeriyor. Pektin kolon kanserini önlemeye yardımcı oluyor. Ayrıca muzun içerisinde A, C, E vitaminleri, magnezyum ve potasyum bulunuyor.

-Kereviz sadece 8 kalori olması ve bol miktarda lif içermesinden dolayı, diyetlerin vazgeçilmez yiyeceği olarak kabul ediliyor. İçerdiği mineral ve lif sayesinde çok sağlıklı bir yiyecek.

-Yulaf yüksek protein içeren bitkisel bir gıda. Kan şekerindeki ani yükseliş ve düşüşleri engelliyor. Böylece daha az tatlı krizi yaşamanızı sağlıyor.

-Süt ürünleri yüksek miktarda protein ve faydalı yağlar içeriyor. Bol miktarda da kalsiyuma sahipler. Kalsiyum eksikliği ise yağ yakım sürecini zorlaştırıyor.

-Yumurta neredeyse tüm vitaminleri içeren bir gıda. Aynı zamanda zengin bir protein kaynağı. Yumrta bu özellikleri sayesinde karın bölgesinden yağ yakılmasını ve metabolizma hızında artış yaşanmasını sağlıyor. Ancak kararında tüketmek koşuluyla. 

Etiketler :

göbek eriten gıdalar

,

göbek eriten yiyecekler

,

Göbek Eritme

Okuyucu YorumlarıHenüz yorum yapılmamış.
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler