Zihni açan yiyecekler

Z
Zihni açan besin ve yiyecekler olarak nelerdir? Bununla ilgili kısa bi yazı bulunacak.Zihnimizin açılmasında gerekli olacak meyve ve diğer besinleri iyi
» 09 Nisan 2010 Cuma 08:27

Zihni açan besin ve yiyecekler olarak nelerdir? Bununla ilgili kısa bi yazı bulunacak.
Zihnimizin açılmasında gerekli olacak meyve ve diğer besinleri iyi bilmeliyiz.*Sinir Sistemi: Zihnin çevikliğini ve uzun süre sağlam kalmasını sağlamak için Ceviz, fındık ve fıstık tüketilmelidir. Haberleşmeden beynin algılamasını hızlandırır.
Yaratıcılık: Zencefil ise insanın yeni düsünceleri üretmesine yardımcı olur. Beyne oksijenin hızlı gitmesi için kan sulanır ve daha serbest akış içinde olur.

*Bellek: Havuç hafızanızı kullandırır. Hatırlatmada çok yararlıdır.Enzimlerin calısması için beynimizin metabolizmasını yoguın şekilde harekete sokar..Ezber konusunda en iyisi ananastır.. Ananas'da mangan elementi vardır.

*Mutluluk: Insan mutluyken daha iyi dinle ve anlar. Anot pozitif olur. Kırmızı biber vucutta endorfinin salgılanmasını hızlandırır. Çilek, sıkıntıları ve stresi azaltır.Muz beyinde yaşanan haz (mutluluk) seratonin maddesi içerir.

*Öğrenme: Lahana ise tiroid bezlerinin aktivitesini düşürür. Sinirlere iyi gelir. Sınavlardan önce bol lahana yiyebilirsiniz.. Limon, anlık algılama da çok iyi gelir. Yeni alınan bilgilerden önce kullanılmalıdır.

Dikkat toplama: Beynin besini karidestir aslında.. Vücuda çok önemli ve yararı olan omaga üç yağ asitleri sağlar. Dikkat süresinizi yükseltir. Soğan aşırı yorgunluga karşı kanı sulu hale sokar. Beyine oksijen daha iyi gider.

Etiketler :

Bellek

,

Besin

,

Lahana

,

Mutluluk

,

Yiyecekler

,

Zihni Açan Besin Ve Yiyecekler

,

Zihni Açan Besinler

,

Zihni Açan Yiyecekler

Okuyucu YorumlarıToplam 3 yorum eklendi
Bu habere yorum ekleyin
Misafir
Lütfen bekleyiniz...
 • zozan aslan
  zozan aslan diyor ki :
  Cevap yaz 24 Mart 2011 Perşembe 13:34 tarihinde
 • eda
  eda diyor ki :
  gerçekten bu yiyecekler zihin açar mı.......
  Cevap yaz 04 Haziran 2010 Cuma 16:08 tarihinde
 • huzurevi
  huzurevi diyor ki :
  zihni açalım derken kemerleri patlatacaz. Yaz geliyor zaten :(
  Cevap yaz 16 Nisan 2010 Cuma 21:13 tarihinde

Benzer haberler

Çok Okunan Haberler